Profesor Alicja Chybicka

Wielki Autorytet, od lat sprawia, że w Przylądku dzięją się cuda

Wspieram

Profesorka nauk medycznych, lekarz 5 specjalizacji, senatorka.

Od ponad 20 lat jest kierownikiem Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu czyli Przylądka Nadziei.

Pani Profesor związana jest z onkologią dziecięcą od 45 lat. To między innymi dzięki jej ogromnej wiedzy, pracy i zawziętości wyleczalność raka wśród małych pacjentów uległa niesamowitej poprawie (dziś między 80 a 85%  małych pacjentów udaje się wyleczyć).  Na co dzień zarządza 200 osobowym zespołem lekarzy, pielęgniarek i pracowników, jak sama mówi - “zapaleńców”, osób które dzień i noc walczą o zdrowie pacjentów Kliniki posługując się najwyższymi standardami i najnowszymi metodami leczenia.

Mimo lat spędzonych na często nierównej walce o życie i zdrowie chorych dzieci, Pani Profesor nigdy nie odpuszcza. Bałagan, brak pieniędzy, czy jakakolwiek nieudolność administracyjna jest dla niej niedopuszczalna. By mieć realny wpływ na sytuację ochrony zdrowia od ponad 10 lat zasiada w parlamencie, obecnie piastując mandat senatora.

Marzeniem Pani Profesor niezmiennie jest, by dzieci nie chorowały na raka, a leczenie chorych przynosiło jak najlepsze efekty - co dzięki jej pracy, na szczęście się spełnia.
Profesor Alicja Chybicka
Profesor Alicja Chybicka