Anna, Wolontariuszka

Magicznie zamienia swój czas na uśmiech i radość pacjentów

Wspieram

Jaki jest „Wolontariusz idealny”? Pomysłowy, zaangażowany, z potężną dawką miłości do innych. Poznajcie Anię!

Ania na co dzień jest urzędnikiem, pracuje w administracji państwowej. Z Przylądkiem Nadziei związana jest od pięciu lat, dziś pracuje jako tzw. Wolontariusz oddziałowy mający bezpośredni kontakt z dziećmi i ich rodzinami. 


Najczęściej spędza czas z pacjentami z oddziału przeszczepowego, gdzie specyfika pracy jest inna od pozostałych oddziałów (dzieci z całego kraju przez dłuższy czas przebywają samodzielnie w salach i nie mogą się kontaktować z innymi rówieśnikami). 


Pomysłowość i zaangażowanie Anny sprawia, że w tych najtrudniejszych warunkach sprawdza się po prostu świetnie. Dowodem na to są ogromne przywiązanie dzieci i wdzięczność rodziców oraz tytuł „Wrocławski Wolontariusz Roku 2019”.

 

Anna, jak sama mówi, bez wolontariatu nie byłaby osobą tak pogodną i pełną wdzięczności do świata, jaką jest teraz. Wolontariat zdystansował ją od codziennych problemów i zbudował wiele pięknych przyjaźni. Praca w Przylądku przewartościowała jej życie i sprawiła, że jest szczęśliwszym człowiekiem.


Profesjonalizm Ani to także świadomość swojej mocy i słabości. Historie, z którymi się mierzy, niejednokrotnie są dla niej próbą. Przylądek i inni wolontariusze zapewniają jej wsparcie psychologiczne, z którego korzysta, by lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami. Drugim sposobem na równowagę w jej życiu jest sport. Uwielbia jeździć na rowerze i chodzić po górach.

Anna, Wolontariuszka
Anna, Wolontariuszka